FB Apps

Kõige tavalisem ligipääs enamustele appidele näeb välja selline.

1 samm kui tahad appi kasutada, tuleb hoiatus:
” Turn off secure browsing?
We can’t display this content while you’re viewing Facebook over a secure connection (https).”

Kui oled sealt edasi läinud tuleb:

This app can:
* Access my basic information
Includes name, profile picture, gender, networks, user ID, list of friends, and ANY other information I’ve made public. ”
** Post to Facebook as me
* Report Card Pick-Up 2011 may post status messages, notes, photos, and videos on my behalf
* Access posts in my News Feed
* Access my photos
* Access my videos

(Küsime, kas seda kõike on vaja selleks?)

Siis sealt edasi minnes viskas ta kohe ette trikk reklaami mille alt tuli

” PokeristClub is requesting permission to do the following:
Access my basic information
Includes name, profile picture, gender, networks, user ID, list of friends, and any other information I’ve made public. ”

& sealt saame edasi ka siis klikkides selle repordini ( siiani oleme teinud 2-3 klikki )

Nüüd kui vaatame oma privaatsus sätteid ja sealt alt appe millel on õigus mu kontot kasutada, näeme, et sinna on tekkinud ka

” Played Online ” vms imelik lisa app mida ma pole mänginud.

See app saab muidugi teha järgmist kui klikime edit nuppu ja vaatame lähemalt:

” Access my basic information
Includes name, profile picture, gender, networks, user ID, list of friends, and any other information I’ve made public.
Required
Post to Facebook as me
Played Online may post status messages, notes, photos, and videos on my behalf ”

• igavesti, seni kuni lähed ja manuaalselt konto seest nende ligipääsu eemaldad. Alles hiljuti võisid need appid ka vastavalt oma suvale millal iganes ligipääsu sügavust juurde lisada mida ja kuidas nad su kontot kasutada saavad. Loomulikult ka see milleks nad su infot kasutavad on nende asi või selle asi kes suht odava rahaga need virtuaalsed firmad kokku ostavad mingiks muuks otstarbeks. Ligipääs su kontole on olemas ja seega võib sellega mida iganes tulevikus teha kui ligipääse õigesti manipuleerida oskavad (ega nad kindlasti ei oskaks…)

Muidugi siiani pole midagi hullu, lihtsalt mingid suvalised firmad, hackerid, pätid või spämmerid võivad tulevikus millal iganes su kontot kasutada selliselt, et saavad su nime alt su sõpradele sinuna sõnumeid saata “Tere, kuule ma lisasin oma privaatsed sauna pildid siia, tsekka http://www.facebookpildid.ee/123/Liis/saunakas” (mees sõpradele siis vähemalt) & sõbrannadele midagi mis neid huvitab. Saab ka vanuse, riigi, keele jms asjade järgi personaliseeritud sõnumeid saata.
Loomulikult keegi ise isiklikult ei saada, selleks on robotid kes seda automaatselt teevad ja reeglite põhjal sõnumid koostavad (mõtlesin, et mainin kui keegi lisa tööjõu tekke üle rõõmustama hakkas). Mida arukamad inimesed neid roboteid/botte programeerivad seda vähem on aru saada, et sina seda sõnumit ei saatnud (targemad võtavad psühloogia jms appi).
Nüüd on tehnoloogia juba väga arenenud kuid ilma eriliste oskusteta juba teismelise eas sai tehtud juturuumi robot millega mõned kiimalised #Armastusesaalis pikkasi privaatseid vestlusi maha pidasid, oma andmed ja kodu aadressi andsid jpms 😉 /Tss!/
Kuid jah, Neil eriti pingutada pole vaja veel sest uudishimust juba suurem osa inimesi klikkab nagunii, äkki muidu jääb midagi eluolulist interneti avarustes avastamata. Lisaks muidugi Saavad nad postitada ka su wallile, su sõprade Wallile kui vaja, et veel suurema hulga inimesi klikkima meelitada. Suurema projekti puhul tihti peale oodatakse kui hästi palju ohvreid on meelitatud läbi mõtetute testide ja mängude oma kontole ligipääsu andmiseni ja siis “müüakse” app kolmandatele virtuaalsetele osapooltele kes suurema projekti kallale asub, osadest võimalustest räägin ka allpool edasi
Enamasti teenitakse lihtsalt reklaami vaatamiste arvu pealt raha, meelitatakse järjest uusi jamasi klikkima lubades miskit staffi mida enamasti olemas pole.

Muidugi täpselt sama lihtsalt saab ka saata viiruse lingi või on mõned (ke)

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: